قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer 10 قسمت مهم طراحي کاراکتر

طراحي کاراکتر براي کارشناسي ارشد کاري دشوار است. اين يکي از آن کارهايي است که وقتي از دور به آنها نگاه مي کنيد بسيار ساده به نظر مي رسد و وقتي براي اولين بار سعي مي کنيد در آنها کار کنيد بسيار دشوار است.


بيشتر

طراحي شخصيت هايي که در طول سال ها ديده ايد بسيار ساده هستند. به بيشتر شخصيت هاي کارتوني فکر کنيد ، براي يک. خوب ، همانطور که معلوم است ، براي طراحي صحيح يک شخصيت ، کارهاي زيادي پيش مي رود.بنابراين بوم خالي را جلوي خود داريد و مي خواهيد يک شخصيت عالي ايجاد کنيد. چگونه اين کار را انجام مي دهي؟ اين اولين بار است که چنين کاري را انجام مي دهيد ، شما احتمالاً نمي دانيد از کجا شروع کنيد. هرچند نگران نباشيد راهنما اينجاست! ما ليستي از 10 نکته را ايجاد کرده ايم که به شما کمک مي کند تا با موفقيت طراحي شخصيت هاي عالي را به راحتي شروع کنيد.از ميکي ماوس ، اشکالات باني و بتي بوپ گرفته تا هومر سيمپسون ، پيتر گريفين و فين و جيک ، به نظر مي رسد عنصر اصلي سادگي است. يک مورد که مي دانيد خطوط پاک و ويژگي هاي قابل خواندن هستند. اما چيزهاي بيشتري از آن وجود دارد ، همانطور که در ادامه خواهيم ديد.


شما بايد بيش از اين بدانيد ، اين يک واقعيت است. شما بايد بدانيد که کدام عناصر آناتومي آنها را براي اغراق در مي آورند و کدام يک را بازي مي کنند. شما بايد بدانيد که چه چيزي را شامل مي شود تا شخصيت را عمق ببخشد و چگونه به راحتي شخصيت شخصيت ها را از طريق طراحي نشان دهد.


به عنوان مثال ، آيا مي دانيد طراحي Bugs Bunny مبتني بر آرکتيپ "Screwball" است؟ اين آرکيپت داراي يک سر دراز ، يک گردن نه چندان بزرگ ، لاغر ، ويژگي هاي اغراق آميز (در اين حالت گوش ها که منعکس کننده روحيه

کاراکتر ها است) ، يک بدن گلابي ، يک پيشاني کم و پاهاي لاغر است.


اين آرکيپت يکي از مواردي است که توسط Preston Bler ساخته شده است ، مردي که به معناي واقعي کلمه کتاب را در مورد طراحي شخصيت و کارتون کارتوني نوشت. او آن را در سال 1947 نوشت و از شخصيت هاي ايجاد شده براي ديزني و MGM به عنوان مرجع استفاده کرد. در اينجا تنها چند تصوير از کتب مستند سازي کتاب او مانند The Screwball ، The Cute Cute، The Heavy Character و شخصيت هاي مسخره گرفته شده است. مي توانيد نگاهي بيشتر به اين کتاب در منابع انيميشن بيندازيد .


1. از رنگ بيش از حد استفاده نکنيد


رنگ عالي است يک شخصيت خوب رنگي خواهد شد. اما نگاهي به هر يک از شخصيت هايي که تاکنون گفته ايم يا هرکدام از موارد مورد علاقه خود را داشته باشيد. از المر فود ، باگ هاي باني و دونالد اردک گرفته تا اسکوبي دوو و دکستر از آزمايشگاه دکستر شروع مي شود ، بزرگترين کاراکترها از رنگ کم رنگ استفاده مي کنند.


دليلش اين است که رنگ بيش از حد بيننده را گيج مي کند. هنگامي که از رنگ هاي زيادي استفاده مي کنيد ، افرادي که شخصيت شما را مشاهده مي کنند نمي دانند به کجا نگاه کنند ، زيرا به طور يکباره نقاط مورد علاقه زيادي به آنها مي دهيد. در حالت ايده آل ، شما بايد بيش از سه رنگ پايه و برخي از تغييرات ارزش بچسبانيد.


2. هنگام طراحي الهام بگيريد


همه بزرگترين شخصيت هاي کارتوني تنها از يک ايده و يک ايده الهام گرفته اند. همه چيز در مورد طراحي آنها در خدمت بيشتر اين ايده است. شما مي توانيد تقريباً به هر کسي نگاه کنيد ، اما بگذاريد در مورد Gambit از X-Men صحبت کنيم.


به او نگاه کنيد ، همه چيز درباره طراحي شخصيت به شما مي گويد شخصيت او چيست. او مانند هان سولو در جنگ ستارگان يا کاپيتان جک اسپارو در سريال Pirates of the Caribbean به عنوان يک ترسو طراحي شده است. تمام لوازم جانبي او براي مطابقت با شخصيت وي ساخته شده است. شما مي توانيد با توجه به ويژگي هاي صورت وي بگوييد که او موفقيت کاملي در مورد خانمها دارد ، لوازم جانبي کارتهاي بازي فقط براي افزودن به عرفان سرکش دوست داشتني اوست. سلاح انتخابي وي (غير از کارتهاي منفجر کننده) کارمندي است که ثابت مي کند چابکي که بيشتر سارقان انجام مي دهند ، پوشاک شخصيت او را به عنوان يک شخصيت سايه دار و غيره افزايش مي دهد.


شما بايد دقيقاً بدانيد که ويژگي اصلي شخصيت شما چه خواهد بود و مطمئن شويد هر آنچه را که در طراحي شخصيت ها درج مي کنيد ، از مدل مو ، ويژگي هاي صورت و حالت ايستاده گرفته تا لباس و لوازم جانبي ، براي رسيدن به اين ويژگي استفاده مي کنيد.


3. شکل مشخصي به آنها بدهيد


هيچ چيز خسته کننده تر از يک ترکيب کاراکترها با همان نوع بدنه نيست. شما بايد مطمئن شويد که شخصيت شما از ديگران متمايز است. در حالت ايده آل ، شما بايد چيزي را ارائه دهيد که چيزي بيش از شباهت آنها ارائه نشود.


ياد بگيريد که انواع مختلف بدن را ترسيم کنيد. شکل بدن شخصيت هاي خود را مطابق با شخصيت و ويژگي اصلي آنها شخصي کنيد. به عنوان مثال ، اگر شخصيت شما اکثراً چابک است ، بايد آنها را کوچک و بي سيم جلوه دهيد. اگر آنها فوق العاده قوي هستند ، ممکن است بخواهيد آنها را شبيه به کاراکترهاي سنگين جلوه دهيد. تصوير بالا يک مثال عالي از اشکال مختلف بدن است که بطور صحيح در طراحي شخصيت مورد استفاده قرار مي گيرد.


4. همه چيز را ساده نگه داريد


مهم نيست که طراحي

کاراکتر شما چقدر پيچيده است ، بايد بتوانيد به راحتي آن را تجزيه کنيد. يعني اگر نتوانيد شکل کلي شخصيت و لباس خود را در ده سکته مغزي يا کمتر بيان کنيد ، به اين فکر نمي کنيد که به اندازه کافي ساده باشيد.


بهترين لباس و طراحي شخصيت در هنگام شکسته شدن هميشه ساده است. اين قانون را دنبال کنيد و در هنر شخصيت خود مشکلي نخواهيد داشت.


5- مطمئن شويد که مي توانيد دوباره آنها را ترسيم کنيد


شما بايد بتوانيد شخصيت هاي خود را بارها و بارها ترسيم کنيد. اگر آنها طرح هاي موفقيت آميز هستند ، ممکن است فقط مجبور شويد. آنها را در چند حالت بکشيد ، از زواياي مختلف ديده مي شود و مطمئن شويد که دوباره و دوباره رسم آنها خسته کننده نيست.


به عنوان يک قاعده کلي ، بايد از طرح هايي که شامل الگوهاي پيچيده اي در مورد لباس يا خال کوبي است ، خودداري کنيد. کپي کردن و گرفتن درست از همه زواياي ممکن است اين موارد غيرممکن باشد.


6. اغراق کنيد!


شما قطعاً بايد در مورد ويژگي هاي تعريف شخصيت هاي خود اغراق کنيد. اين کمک خواهد کرد که آن را خاموش و به بينندگان کمک مي کند تا به راحتي صفات اصلي خود را تشخيص دهند. به عنوان مثال ، اگر شخصيت شما قوي است ، به آنها ماهيچه هاي بيش از حد مسخره بدهيد. اگر خنک و نازک هستند ، آنها را به طور مسخره نازک کنيد و به آنها عينک آفتابي و لوازم جانبي بزرگ و غيره بدهيد.


7. آنها را رسا بيان کنيد


آن نکته را در مورد گوش هاي Bugs Bunnys که در ابتدا داشتيم به خاطر داريد؟ خوب ، آن گوش او راه اصلي انتقال خرگوش احساسات خود است. اطمينان حاصل کنيد که شخصيت شما شامل ويژگي هاي خاصي است که آنها را بيان مي کند و مي تواند به بيننده کمک کند تا به راحتي آنچه را که شخصيت در حال فکر يا احساس است انتخاب کند.


8. دسترسي داشته باشيد!


در حالي که ساده نگه داشتن طراحي شما مهم است ، لوازم جانبي آن نيز وجود دارد. به ياد داريد وقتي به گامبييت نگاه کرديم؟ بيشتر شخصيت وي از لوازم جانبي متصل به شخص آنها ناشي مي شد. شما بايد قطعاً شامل لوازم جانبي باشيد که براي ويژگي هاي اصلي شخصيت ها و پس زمينه آنها نمايان باشد.


نه تنها مي توانيد پيش زمينه کاراکترها را با لوازم جانبي (مانند الماس و طلا براي نشان دادن اينکه يک شخصيت غني است) انتقال دهيد ، بلکه مي توانند شخصيت آنها را نيز نشان دهند. با استفاده از گامبيت ، يک کارت ويزيت که به خوبي انجام مي شود به شما نشان مي دهد که او يک فشار سريع کاريزماتيک و کسي است که از شر يک قمار دور نخواهد شد. با يک دريايي مي توانيد با کشيدن طوطي روي شانه آنها ، ايستگاه اجتماعي خاص آنها را بسيار واضح تر کنيد.


9. از رنگ ها براي بازتاب شخصيت آنها استفاده کنيد


رنگ بندي شخصيت هاي شما به بينندگان شما مي گويد تراز بودن آنها چيست. به طور سنتي ، رنگ هاي سياه و تيره با افراد شرور يا شخصيت هاي شيطاني همراه است ، در حالي که رنگ هاي سبک با افراد خوب همراه است. براي انتقال يک سرکش دوست داشتني از رنگ هاي خنثي استفاده کنيد. از رنگ هاي قوي مانند قرمز ، زرد و بلوز به طور سنتي براي شخصيت هاي قهرمانانه در کميک استفاده مي شود. حتما از طرح رنگي مناسب براي شخصيت خود استفاده کنيد.


10. آنها را منحصر به فرد کنيد!


مهمتر از همه ، شخصيت شما بايد بي نظير باشد. تمام ويژگي هاي صورت ، نوع بدن ، وضعيت بدن ، جاي زخم و ساير ناهنجاري هاي آنها بايد در کنار هم قرار بگيرند تا شخصيت کاملاً منحصر به فردي بسازند که بتوانيد فوراً آن را تشخيص دهيد.


اين منحصر به فرد بودن را فقط بر روي لوازم جانبي و مو پايه گذاري نکنيد ، اين جنبه ها مي توانند با گذشت زمان تغيير کنند. در حالت ايده آل ، شما بايد شخصيت خود را طوري طراحي کنيد که بتوانيد حتي اگر و طاس بودند ، آنها را بشناسيد.


از قد ، نوع بدن ، وزن آنها ، جاي زخم ، جاي زخم ، وضعيت پوست آنها ، طول اندام و گردنشان ، شکل دهان ، بيني و بيني آنها و محل قرارگيري آنها استفاده کنيد. از چشم ها ، بيني ، دهان و گوش آنها براي ايجاد شخصيت هاي کاملاً منحصر به فرد و فوراً قابل تشخيص است.


اين مورد در مورد ليست 10 مورد از راهنمايي ها و ترفندهاي ما براي ايجاد طرح هاي شخصيتي بسيار جذاب به راحتي است. آنها را در خاطر داشته باشيد و به زودي شخصيت هاي به ياد ماندني ايجاد خواهيد کرد. حالا نوبت شماست! مواردي که هنگام

طراحي کاراکتر جديد به خاطر مي آوريد چيست؟ DOS و don"ts شما چيست؟ به ما در بخش نظرات زير اطلاع دهيد!


 


منبع:


https://rivaliran.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa%d8%b1/

کلمات کلیدی: شخصيت ,مي ,کنيد ,يک ,طراحي ,بايد ,شخصيت هاي ,آنها را ,لوازم جانبي ,در مورد ,ويژگي هاي ,که شخصيت شما , در حالت ايده ,ويژگي هاي صورت ,شخصيت هاي خود

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up